Betonové ploty
Vše, co chcete vědět o zateplení fasády. Sháníte informace o možnostech laminátové podlahy? Již dále nemusíte. Proč si pořídit kvalitní pvc podlahy? Stavebniny

Diamantové kotouče

Hypotéky srovnání

TOPlist

Montáže betonového plotu se nemusíte bát – je snadná a rychlá

Rozhodli jste se obehnat svůj pozemek betonovým plotem a tím ho chránit před nevítanými návštěvníky nebo pohledy zvědavých sousedů, ale máte obavy z jeho stavby? Hoďte je za hlavu, montáž betonového plotu je snadná a rychlá – za den se dá postavit až 30 metrů plotu. A výsledek vás uchvátí – pěkný, možná i z obou stran dekorovaný betonový plot bude perfektním obranářem a sloužit vám může i 50 let.

Jak postavit betonový plot? Docela jednoduše

Základem po stavbu betonového plotu jsou výkopy, do nichž umístíme, s ohledem na terén i charakter betonových dílců, sloupky. Usadit je musíme do takové hloubky, která odpovídá výšce plotu. Paušálně se stanovuje minimální hloubka 50 centimetrů a více. Zpevníme je zeminou nebo je můžeme zabetonovat. Jakmile sloupky stojí, nasuneme mezi ně spodní dílce plotu a v případě potřeby sloupky ještě jednou vyrovnáme. Na spodní dílce nasuneme dílce ostatní, ke zpevnění můžeme v tomto případě použít cementové lepidlo nebo těsnicí pěnu. Po usazení posledního dílce už se můžete radovat.

Pokud si vezmete na pomoc někoho šikovného, kdo vám se stavbou pomůže, a budete se řídit návodem, plot dokážete postavit poměrně rychle, sami a bez větších obtíží.

Betonový plot vám postaví i na klíč

Některé firmy, které ploty prodávají, nabízejí jako službu k vašemu zakoupení i montáž. Pokud si tedy nejste jisti sami sebou a svou zručností, určitě se obraťte na odborníky, kteří už dobře vědí, jak na to. Ušetříte si tak čas, ale pravděpodobně za to budete muset připlatit. Zůstane tedy na vás, zda můžete vynaložit spíše sílu a čas, nebo peníze.

Stavba betonového plotu je rychlá a poměrně jednoduchá a zvládne ji každý normální kutil, zvlášť když si sežene ochotné pomocníky. V případě, že se obáváte, že byste stavbu nezvládli, si můžete společně s plotem objednat i službu stavby plotu na klíč, kterou mnoho našich firem provádí. Odborníci vám pomohou a vy neztratíte čas s montáží. Budete si ovšem muset za službu zaplatit.