Betonové ploty
Vše, co chcete vědět o zateplení fasády. Sháníte informace o možnostech laminátové podlahy? Již dále nemusíte. Proč si pořídit kvalitní pvc podlahy? Stavebniny

Diamantové kotouče

Hypotéky srovnání

TOPlist

Oboustranný betonový plot – jeho výhody a využití

Rádi byste měli svůj dům i svou zahradu více v bezpečí a pod kontrolou? Chtěli byste mít na svém pozemku více soukromí? Pak právě vám by mohl skvělou službu prokázat oboustranný betonový plot, který je odolný, pevný a v mnoha případech i vizuálně pěkný. Jaké jsou výhody a nevýhody a kdy byste ho rozhodně neměli zamítnout?

Jak si betonový plot představit

Když se řekne „betonový plot“, mnozí si představí nevzhledné monstrum, jehož instalaci před vlastní dům možná ani nechtějí připustit. Opak je ale pravdou a nikdo se nemusí bát, že by musel mít okolo pozemku ošklivé betonové dílce. V dnešní době je k dostání oboustranný betonový plot, který je mimo jiné ve většině případů i na pohled hezký a oboustranný mu říkáme proto, že je dekorovaný z obou stran, takže udělá dojem nejen na kolemjdoucí, ale i na vás ze strany vašeho pozemku.

Barvy a vzory – račte si vybrat

To, že jsou moderní betonové ploty pěkné, je samozřejmě důsledkem jejich široké nabídky. Firmy se předhánějí, která nabídne hezčí plot. U betonu je automatické, že bude dobře chránit majetek, takže nezbývá, než se od konkurence odlišit vizuální stránkou. Vybírat si tak můžete z barev a vzorů, výjimkou není ani výběr rozměrů betonových desek, z nichž je plot nakonec postaven. Některé společnosti dokonce nabízejí třeba betonový plot v barvě pískovce, který vypadá opravdu fantasticky!

Výhody a nevýhody betonových plotů

Stále ještě nevíte, zda byste betonový plot ocenili? Pojďme si tedy ukázat některé jeho výhody. Mezi nimi můžeme zmínit:

  • dlouhou životnost (asi 40-50 let)
  • působivý vzhled
  • snadnou montáž a demontáž
  • nenáročnou údržbu
  • skvělou ochranu majetku
  • vyměnitelnost dílů

plotPravděpodobně jediným faktem, který někdo může chápat jako nevýhodu, je jeho mohutnost. Někteří lidé zkrátka nedají dopustit na dřevěné, drátěné nebo plastové ploty. Ty však nejsou tak báječným hlídačem domu a zahrady, jako ploty betonové.

Rozhodli jste se pro něj? Za chvíli ho máte!

Jednou z obrovských výhod betonového plotu je, jak jsme již zmínili, jeho snadná montáž. K jeho výstavbě není třeba žádných základů v zemi a za den se dá postavit i 30 metrů plotu. Některé společnosti nabízejí stavbu plotu na klíč, ale každý průměrný kutil to v pohodě zvládne sám.

Betonový plot je skvělý ochráncem majetku – domu i zahrady. Zajistí vám nejen bezpečí, ale i soukromí. Pokud vám šly na nervy zvídavé pohledy sousedů, můžete jim dát sbohem. Bát se nemusíte ani výběru, protože ten je poměrně široký, a montáže, která je překvapivě snadná. Betonový plot patří mezi středně drahé ploty. Až budete platit, nezoufejte – jedná se o investici na dalších 40-50 let. Proč váhat?